NM i 5 kamp i Trivselshallen

​Seierespallen av den elste kategorien blant gutta med vinneren Mathias Hove Johansen,Stavanger VK. Foto:Rebekka Tao Jaokobsen

Arne Grostad
30.09.2019
Årets NM i 5 kamp var tildelt BREIMSBYGDA IL. Ola Bergheim og hans gode hjelpere hadde lagt forholdene godt tilrette.
Årets NM i 5 kamp var tildelt BREIMSBYGDA IL. De hadde lagt mesterskapet til flotte Trivselshallen.
Ola Bergheim og hans gode hjelpere hadde lagt forholdene godt tilrette. Lørdag kveld var det duket til en hyggelig festmiddag på ærverdige Gloppen Hotell.

Det var mange gode resultater, det ble satt norske rekorder og flere kvalifiserte seg til internasjonale mesterskap.
Beste utøvere totalt ble ikke uventet Sarah Hovden Øvsthus, AK Bjørgvin blant jentene.

Mer overraskende var det kanskje at Mathias Hove Johansen, Stavanger VK skulle klare å hente hjem seireren blant herrene. Han er norske mester i sprint  (friidrett) av året og dro en stor fordel av det selvfølgelig, men han gjorde også en god innsats også i rykk og støt.

Utøvere som kvalifisert seg til Nordisk ungdom:
Sandra Nævdal, AK Bjørgvin
Ronja Lenvik, Hitra VK
Julia Jordanger Loen, Breimsbygda IL
Mats Hofstad,Trondheim AK
Kristen Røyseth,Tambarskjelvar IL,
Henrik Reiakvam, Tambarskjelvar IL

Utøvere som kvalifisert seg til EM ungdom 15 år:
Sandra Nævdal, AK Bjørgvin
Ronja Lenvik, Hitra VK

Utøvere som kvalifisert seg til EM ungdom 17 år:
Mats Hofstad,Trondheim AK 

Norske rekorder:
Carmen Grimseth,Tambarskjelvar IL, UK +81 kg. Rykk 58-60 kg. Støt 71 kg.Sml 128-131 kg.
Håkon Eik Litland, AK Bjørgvin JM 96 kg.Rykk 121 kg.

Lørdag 28 september:
Pulje 1 Jenter 13-14 år
49 47,53 UK Sandra Nævdal, AK Bjørgvin    626,55 poeng Nr 1
71 68,03 UK Linn Christina LLarsen, Larvik AK    561,73 poeng Nr 2
59 58,89 UK Maja Fuglestrand Baade, Breimsbygda IL    447,94 poeng Nr 3

64 60,66 UK Thea Andersen Larsen, Larvik AK    443,92 poeng Nr 4
59 55,43 UK Mille Aurora Karlsen, Gjøvik AK    295,44 poeng Nr 5

NM i 5 kamp gutter 13-14 år.
89 81,58 UM Leif Magnus Grov Husevåg, IL Brodd    679,02 poeng Nr 1
55 52,56 UM Aksel Svorstøl, Tambarskjelvar IL    609,06 poeng Nr 2
49 47,36 UM Magnus Børøsund,Nidelv IL    587,61 poeng Nr 3

49 48,34 UM Alvolai Røyseth, Tambarskjelvar IL    552,36 poeng Nr 4
61 60,54 UM Sigve Muldsvor,Tambarskjelvar IL    550,16 poeng Nr 5
67 61,09 UM Rasmus Aune, Hitra VK    529,83 poeng Nr 6
67 62,93 UM Adrian Rosmæl Skauge,Nidelv IL   500,84 poeng Nr 7
55 53,12 UM Arnt Ole Mitbø Kolås,Tambarskjelvar IL    485,21 poeng Nr 8
73 70,93 UM Jonas Olafsen, Nidelv IL    478,19 poeng Nr 9
67 63,84 UM Odd-Henrik Hermanrud, Gjøvik AK    467,16 poeng Nr 10
55 53,23 UM Nima Berntsen, Tambarskjelvar IL    464,81 poeng Nr 11
61 56,76 UM Ruben Vikhals Bjerkan,Nidelv IL    454,15 poeng Nr 12
55 50,35 UM Henrik Kjeldsberg, Nidelv IL    327,53 poeng Nr 13
89 86,96 UM Jonatan Gustavsen,Tambarskjelvar IL    298,94 poeng Nr 14
89 82,12 UM Johannes Solvåg Hellevang,Tambarskj IL    247,79 poeng Nr 15

NM 5 kamp jenter 15-16 år
55 51,24 UK Ronja Lenvik, Hitra VK    620,07 poeng Nr 1
59 58,65 UK Mariell Morken, AK Bjørgvin    598,72 poeng Nr 2
55 53,77 UK Åse Johanne Berge, Hitra VK    580,92 poeng Nr 3

64 61,70 UK Julie Kristiun Skjerdal, IL Brodd    569,67 poeng Nr 4
+81 84,39 UK Carmen Grimseth, Tambarskjelvar IL    477,10 poeng Nr 5
59 56,62 UK June Hansen, Gjøvik AK    442,37 poeng Nr 6
81 76,69 UK Nora Barstad, Breimsbygda IL    417,63 poeng Nr 7
59 56,67 UK Louisa Hjelmås, Gjøvik AK    415,42 poeng Nr 8
59 56,00 UK Hanne Synnøve Totland, Gjøvik AK    351,52 poeng Nr 9
55 52,32 UK Iben Karete Karlsen, Gjøvik AK    279,76 poeng Nr 10

NM 5 kamp gutter 15-16 år
89 83,65 UM Anders Vik, AK Bjørgvin    807,37 poeng Nr 1
73 72,35 UM Kristen Røyseth,Tambarskjelvar IL    788,73 poeng Nr 2
73 71,30 UM Henrik Reiakvam, Tambarskjelvar IL    764,10 poeng Nr 3

67 64,35 UM Joachim Offman, Tambarskjelvar IL    759,17 poeng Nr 4
81 77,84 UM Mathias Aven,Tambarskjelvar IL    709,34 poeng Nr 5
61 60,43 UM Lasse Bye, Nidelv IL    665,67 poeng Nr 6
+102 105,71 UM Mathias Dale,Breimsbygda IL    665,67 poeng Nr 7
89 82,02 UM William Hjelde Stormoen, Nidelv IL    631,11 poeng Nr 8
67 61,33 UM Eivind Balstad, Nidelv IL    614,79 poeng Nr 9
61 58,21 UM Kristian Antonsen, Hitra VK    541,52 poeng Nr 10
73 71,72 UM Fredrik Mellemsæter,Hitra VK    528,88 poeng Nr 11

NM 5 kamp jenter 17-18 år
64 59,40 UK Julia Jordanger Loen, Breimsbygda IL 66,23 poeng Nr 1
71 64,66 JK Helle Henriksen Hvidsten, Breimsbygda IL609,07 poeng Nr 2
71 68,08 UK Emilie Kolseth Jensen, Breimsbygda IL 553,03 poeng Nr 3

55 51,60 JK Sandra Munkhaugen, Nidelv IL 522,68 poeng Nr 4
71 68,21 JK Anna Wiik, Breimsbygda IL 506,24 poeng Nr 5
71 68,12 UK Sunniva Nyheim, Breimsbygda IL 500,36 poeng Nr 6
Julia Jordanger Loen, Breimsbygda IL klarte kravet til Nordisk ungdom


NM 5 kamp gutter 17-18 år
96 91,40 JM Håkon Eik Litland, AK Bjørgvin    874,14 poeng Nr 1
73 67,40 UM Mats Hofstad, Trondheim AK    832,94 poeng Nr 2
73 71,88 JM Remy Heggvik Aune, Hitra VK    764,22 poeng Nr 3

Søndag 29 september:
NM 5 kamp jenter 19-23 år
59 Rebeka Tao Jacobsen,Larvik AK   720,87 Nr 1
55 Tiril Boge, AK Bjørgvin    707,85 Nr 2
71 Nora Skuggeda,Larvik AK   702,18 Nr 3

64 Oda Helene Sunde Svendsen, Jølster IL    592,58 Nr 4
81 Kristina Støfring,Jølster IL    559,36 Nr 5
81 Vilde Sårheim,Breimsbygda IL  502,81 Nr 6

NM 5 kamp jenter +23 år
59 Sarah Hovden Øvsthus, AK Bjørgvin   788,95 Nr 1
55 Vibeke Carlsen, Tønsberg-Kam.   665,83 Nr 2
59 Linda Kolobekken, Gjøvik AK   592,78 Nr 3

55 Isabell Thorberg,Tønsberg-Kam.   542,33 Nr 4

NM 5 kamp gutter 19-23 år
81 Mathias Hove Johansen,Stavanger VK    956,47 Nr 1
89 Eivind Kleven Hagen, Oslo AK    942,93 Nr 2
102 Vetle Andersen,Larvik AK     837,15 Nr 3

89 Håkon Hjelle Roset,IL Brodd    775,90 Nr 4
89 Bjarne Bergheim, Breimsbygda IL   766,60 Nr 5
96 Ole-Kristoffer Sørland,BreimsIL     758,12 Nr 6
89 Bernt Andre Midtbø, Breimsbygda IL
102 Kristen Brosvik, AK Bjørgvin

NM 5 kamp gutter +23 år
96 Roy Sømme Ommedal,Vigrestad IK    897,36 Nr 1
+109 Thomas Bankhaug,Larvik AK    785,17 Nr 2
+109 Tord Gravdal, Vigrestad IK    763,50 Nr 3

96 Åsmund Rykhus,Gjøvik AK    760,43 Nr 4
89 Andreas Viken,Stavanger VK    684,63 Nr 5