NM lag 2018

Disse vant både ungdomsklassen Hedda Hauge Aasgård Oda Myklebust og Vår Litland og juniorklassen da inkludert Tiril Boge. Foto AK Bjørgvin.

Arne Grostad
19.11.2018
Det ble flere jevne oppgjør lagene imellom ved årets NM lag som ble arrangert av Nidelv IL/Trondheim AK i Rostenhallen i Trondheim sist helg.

​Senior:
Tønsberg Kameratene vant lagfinalen for menn knapt foran Tambarskjelvar IL mens AK Bjørgvin tok bronsemedaljen.
AK Bjørgvin seiret i lagfinalen for kvinner foran Tambarskjelvar IL og Trondheim AK.

Ungdom:
AK Bjørgvins jenter vant finalekampen foran Breimsbygda IL og Tambarskjelvar IL
Tambarskjelvar IL vant guttenes finale foran AK Bjørgvin og Nidelv IL.

Junior:
Jentene fra AK Bjørgvin foran Breimsbygda IL og Trondheim AK.
Guttenes finale ble vunnet av Stavanger Vk foran Breimsbygda IL og AK Bjørgvin
Veteraner:
AK Bjørgvin sine kvinner vant foran Trondheim AK og Spydeberg Atletene sine kvinner.
Grenland AK, menn vant igjen foran Trondheim Ak og Spydeberg Atletene sine menn.

Norske rekorder:
17.11.18 Julie Jordanger Loen, klasse 59kg, nru rykk 60 kg
Tiril Boge, 55 kg, nrj rykk 66 kg,sml 141kg.
Håkon Eik Litland, klasse 89 kg, nru rykk 106 kg
Oddry Folkestad, K1, klasse 59 kg, nrv rykk 57 kg, 59 kg, støt 75 kg, 77 kg, 80 kg, sml 134 kg, 136 kg, 139kg
Bjørnar Olsen, M5, klasse 89 kg nrv støt 115 kg, 118 kg, sml. 210 kg, 213 kg
Ronny Fevåg, M3, klasse 109 kg, nrv rykk 117 kg, 125 kg, støt 150 kg, 160 kg, sml. 275 kg, 285 kg
Alexander Bahmanyar, M4, klasse 102 kg, nrv støt 130 kg, 136 kg, sml. 231 kg, 237 kg
Atle Rønning Kauppinen, M4, klasse 73 kg ,nrv rykk 90 kg, støt 112kg, 115 kg, sml. 202 kg, 205 kg
Jan Nystrøm, M8, klasse 109 kg, støt 90 kg
Julia Jordanger Loen, klasse 59 kg, nru -njr rykk 61 kg, sml. 139 kg
Oda Marie Myklebust, klasse 81 kg, nru, støt 72 kg
Carmen Grimseth, klasse 87 kg, nru støt 68 kg

18.11.18
Tiril Boge, klasse 55 kg, nrj sml 142 kg. Øystein Aleksander Skauge, klasse 73 kg nru rykk 95 kg, 99 kg,102 kg, støt 116kg, sml 212kg, nru og nrj, støt 122 kg, sml 218 kg, 224 kg Håkon Eik Litland, klasse 89 kg, nru støt 123 kg Sol Anette Waaler, klasse 59 kg, nrs støt 104 kg, 106 kg, sml. 185 kg, 188 kg, 190 kg Lone Kalland,klasse 87 kg, nrs støt 98 kg, 102 kg, sml. 174 kg, 178 kg. Ruth Kasirye, K1, klasse 71 kg, nrv rykk 85 kg, 90 kg, nrv og nrs støt 106 kg, 110 kg, 113 kg, sml. 196 kg, 200 kg, 203 kg Even H. Walaker, klasse 67 kg, nrs rykk 98 kg. Ragnar Holme, klasse +102kg, nru støt 149 kg, sml. 264 kg, +109 kg nrj støt 149 kg, sml. 264 kg Børge Aadland, klasse M2, 102 kg, nrv støt 155 kg, 159 kg, sml. 271 kg, 275 kg

Bestemannspremier:
Senior
Kvinner: Sol Anette Waaler fra Trondheim AK med 84 kg i rykk og 106 kg i støt, 260,20 poeng.
Menn: Kim Eirik Tollefsen, Tønsberg Kameratene ,155 kg i rykk og 197 kg i støt, 371,31 poeng.

Junior:
Gutter: Mathias Hove Johansen, Stavanger VK 111 kg i rykk og 136 kg i støt, 300,39 poeng.
Jenter:Tiril Boge AK Bjørgvin 63 kg i rykk og 79 kg i støt, 207,72 poeng.

Ungdom:
Jenter: Julia Jordanger Loen, Breimsbygda IL, 61 kg i rykk og 78 kg i støt. 193,78 poeng.
Gutter: Øystein Aleksander Skauge, Nidelv IL, 102 i rykk og 122 kg i støt, 288,13 poeng

Resultater NM Lag
JUNIOR KVINNER
1 AK Bjørgvin 502,23
71 UK Vår Eik Litland         51 60 111 141,38
81 UK Oda Marie Myklebust 49 69 118 137,19
64 UK Hedda Hauge Aasgård 51 67 118 155,31
55 JK Tiril Boge         66 75 141 205,54
2 Breimsbygda IL 434,58
59 UK Julia Jordanger Loen 60 77 137 190,99
71 UK Emilie Jensen         25 45 70 87,13
71 UK Sunniva Nyheim 33 45 78 98,77
76 JK Vilde Sårheim         58 64 122 144,81
3 Trondheim AK 366,45
59 JK Signe Meland          31 43 74 102,99
76 JK Mathea Sunde          42 60 102 120,87
71 UK Hannah Økland 51 60 111 142,59
JUNIOR MENN
1 Stavanger VK 833,67
67 JM Bendik Dalen         84 115 199 269,54
73 JM Izak Süssmann 84 100 184 238,23
73 UM Aron Süssmann 90 111 201 263,74
81 JM Mathias Hove Johansen 111 136 247 300,39
2 Breimsbygda IL 753,29
102 JM Ole-Kristoffer Sørland  97 110 207 232,70
89 JM Bent Andre Midtbø          80 110 190 227,81
67 JM Robert Andre Moldestad 95 118 213 292,78
3 AK Bjørgvin 633,55
73 UM Anders Vik          64 76 140 183,22
89 UM Tor Endre Opedal          63 88 151 180,22
89 UM Håkon Eik Litland         106 120 226 270,11
4 Nidelv IL 451,56
81 UM William Hjelde Stormoen 55 65 120 148,28
49 "UK" Sandra Munkhaugen 32 50 82 139,87
55 UM Lasse Bye           45 60 105 163,41
VETERANER KVINNER
1 AK Bjørgvin 462,51
+87 K4 Margit Skjervheim          43 55 98 146,05
+87 K1 Ingeborg Endresen          53 67 120 147,78
71 K2 Siren Loy          51 66 117 168,68
2 Trondheim AK 437,80
71 K3 Kine Meland          37 46 83 130,31
76 K1 Renate Overholdt          30 45 75 101,76
64 K1 Kathrine Toth                  31 40 71 100,43
59 K1 Oddry Folkestad          59 80 139 205,74
3 Spydeberg Atletene   239,35
87 K4 Eva Grøndahl Lundberg  37 41 78 115,70
71 K1 Aurora Foss           37 53 90 123,66

VETERANER MENN
1 Grenland AK 1044,05
73 M6 Egon Vee-Haugen           78 90 168 336,44
89 M5 Bjørnar Olsen                    95 118 213 348,52
73 M4 Atle Rønning Kauppinen  90 115 205 359,08
2 Trondheim AK 1038,22
81 M6 Geir Slupphaug         65 80 145 277,75
102 M4 Jøran Herfjord         95 122 217 310,59
109 M8 Jan Nystrøm         68 90 158 356,42
109 M3 Ronny Fevåg        125 160 285 371,21
3 Spydeberg Atletene  952,96
96 M7 Johan Thonerud 76 95 171 322,57
89 M8 Leif Jenssen         55 70 125 276,53
96 M6 Tom Hauge          55 75 130 242,14
102 M4 Alexander Bahmanyar 101 136 237 353,87
UNGDOM JENTER
1 AK Bjørgvin 433,41
71 UK Vår Eik Litland 52 63 115 146,48
81 UK Oda Marie Myklebust 48 72 120 139,52
64 UK Hedda Hauge Aasgård 48 64 112 147,41
2 Breimsbygda IL 394,73
71 UK Emilie Jensen         29 48 77 95,84
71 UK Sunniva Nyheim 34 49 83 105,10
59 UK Julia Jordanger Loen 61 78 139 193,78
3 Tambarskjelvar IL 375,14
55 UK Trine Endestad Hellevang33 41 74 107,70
49 UK Emma Reiakvam 37 45 82 133,52
87 UK Carmen Grimseth 51 68 119 133,92

UNGDOM GUTTER
1 Tambarskjelvar IL 639,86
89 UM Mathias Aven         61 80 141 173,55
67 UM Joachim Offman 66 81 147 205,87
73 UM Kristen Røyseth 69 91 160 213,63
73 UM Henrik Reiakvam 75 88 163 220,36
2 AK Bjørgvin 632,72
73 UM Anders Vik         58 78 136 178,05
89 UM Tor Endre Opedal         69 85 154 183,90
89 UM Håkon Eik Litland       102 123 225 270,78
3 Nidelv IL 632,68
49 UM Magnus Børøsund 42 51 93 170,83
96 UM Odin Håskjold          65 85 150 173,67
73 UM Øystein Aleksander Skauge 102 122 224 288,18
4 Hitra VK 616,15
49 "UK" Ronja Lenvik 47 52 99 174,26
+102 UM Aaron Johnsen 58 83 141 150,16
89 UM Mikal  Olaus Akseth 76 100 176 207,61
81 UM Remy Aune         78 105 183 234,28


SENIOR KVINNER ELITE
1 AK Bjørgvin 879,15
87 SK Venke Bergum 73 93 166 188,47
71 SK Iselin Hatlenes 71 85 156 195,84
55 JK Tiril Boge          63 79 142 207,72
64 SK Emma Hald          78 92 170 221,95
55 SK Sarah Hovden Øvsthus 77 97 174 253,64
2 Tambarskjelvar IL 870,75
+87 SK Bente Finsrud         49 71 120 132,82
71 SK Mariel Rørstadbotnen 66 87 153 192,17
87 SK Lone Kalland         76 102 178 200,76
71 SK Marit Årdalsbakke         88 102 190 239,11
64 SK Ine Andersson         75 101 176 238,71
3 Trondheim AK 863,11
81 SK Elisabeth Settem          3
59 K1 Oddry Folkestad 57 76 133 182,79
76 SK Ingvild Brynjulfsen         76 96 172 206,93
71 SK Mari Rotmo         73 94 167 213,20
59 SK Sol Anette Waaler         84 106 190 260,20
4 Spydeberg Atletene 780,11
64 SK Lena Richter         70 83 153 200,21
64 SK Helene Vabø Thorsen 63 82 145 191,19
55 SK Marie Haakstad 53 63 116 170,89
76 SK Melissa Schanche         85 95 180 217,82
SENIOR MENN ELITE
1.Tønsberg-Kameratene 1508,94
89 JM Daniel Solberg 85 105 190 222,92
81 M3 Jan Robert Solli         85 105 190 243,79
71 "K1" Ruth Kasirye 90 113 203 278,41
67 SM Even H. Walaker 98 114 212 291,41
89 SM Mats Olsen         119 158 277 324,03
+109 SM Kim Eirik Tollefsen 155 197 352 371,31
2.Tambarskjelvar IL 1506,97
89 SM Yngve Apneseth 120 148 268 317,47
96 SM Tore Gjøringbø 110 142 252 289,13
96 SM Stein Inge Holstad         120 148 268 302,61
81 SM Jantsen Øverås 115 140 255 323,73
+102 UM Ragnar Holme 115 149 264 274,03
3.AK Bjørgvin 1481,85
102 SM Phillip Houghton         117 150 267 298,47
102 M2 Børge Aadland 116 159 275 303,00
89 SM Lars Espedal         110 129 239 279,30
109 SM Laurits Hamre         113 155 268 294,67
96 SM Sebastian Fløysvik         106 142 248 281,13
89 SM Peter Wilke         123 138 261 304,58
4.Spydeberg Atletene 1472,42
73 SM Mauricio Kjeldner           85 116 201 266,17
96 M7 Johan Thonerud          71 80 151 171,70
89 SM Reza Benorouz 100 125 225 272,82
89 SM Thomas Fjeldberg         120 138 258 309,74
109 SM Jørgen Kjellevand         120 150 270 296,47
73 SM Daniel Roness         110 140 250 327,21